Akumulátor Volvo C30

Akumulátor Volvo C30

Volvo C30 je sympatický hatchback, který je mimochodem prvním vozem s tímto oblíbeným typem karoserie v nabídce známého švédského výrobce po mnoha letech. Volvo s ním zacílilo také na řidiče, kteří jim v tomto segmentu unikali a museli nakupovat u konkurenčních výrobců. Kupovali ho hlavně mladí řidiči a na „bohatých“ trzích se prodával i jako druhé auto do rodiny.

V prodeji byl tento automobil v letech 2006 – 2013, nástupce se nedočkal. V roce 2010 přišla modernizace modelu, nebo chcete – li facelift. Zaujme hlavně charakteristickým designem, který si s jiným vozem zaručeně nespletete. V zadní části má nezvykle velkou a zajímavě řešenou skleněnou plochu.

Automobil se vyráběl v továrně nedaleko Belgického Gentu. V benzinových motorech Volva C30 se nejčastěji používají autobaterie s kapacitou v rozsahu 53 – 62 Ah, v modelech s dieselovým agregátem potom akumulátory 80 Ah.

Přesto že se jedná o vůz nižší střední třídy, Volvo do něj neváhalo montovat i pětiválcové motory, a to jako v zážehové, tak i naftové verzi. .

Akumulátor Volvo C30

Akumulátor Volvo C30

Příslušenství Volvo C30:

 

Autor příspěvku: toner