Akumulátor Peugeot 107


Peugeot 107 je malý městský automobil, který se v letech 2005 – 2012 vyráběl ve středočeském Kolíně. Druhá generace, která na něj navázala se již označuje jako Peugeot 108. Jedná se o společný projekt více výrobců, takže sourozenci tohoto modelu jsou téměř totožné vozy Citroen C1 a Toyota Aygo. V roce 2005 tento model nahradil dost populárního předchůdce, kterým byl Peugeot 106.

V prodeji je jak třídvéřová, tak i pětidvéřová verze tohoto malého hatchbacku. Hodí se hlavně do městského provozu a velmi často plní funkci druhého vozu v rodině.

Akumulátor Peugeot 107

Automobily Peugeot 107 používají nejčastěji autobaterie 40Ah a autobaterie 44Ah.

Peugeot 107 20090809 front

Příslušenství Peugeot 107:

Výměna baterie Peugeot 107

Výměna autobaterie u Peugeot 107 je základní údržbou, kterou můžete provést sami, pokud dodržíte několik jednoduchých kroků. Prvním krokem je zajištění, že vozidlo je vypnuté a parkované na bezpečném místě. Poté odpojte kladný (+) a záporný (-) pól baterie. Baterii samotnou můžete zpravidla snadno vyjmout z jejího držáku. Při výměně baterie je důležité, abyste si pořídili novou baterii, která má správné parametry a kapacitu pro váš Peugeot 107. Poté novou baterii vložte do držáku a připojte kladný pól (+) a záporný pól (-) v opačném pořadí, než jakým jste je odpojili.

Po dokončení této operace je třeba zkontrolovat, zda je baterie pevně upevněna a zda jsou póly správně připojeny. Následně můžete nastartovat auto a ověřit, že nová baterie správně funguje. Je důležité dbát na bezpečnostní opatření a správné připojení pólů baterie při výměně, abyste zabránili poškození a zajišťovali bezproblémový chod vozidla.

Autor příspěvku: toner