Akumulátor Ford B-Max

Nedílnou součástí moderních automobilů je autobaterie, která zajišťuje elektrickou energii pro spuštění motoru a provoz elektrických zařízení v vozidle. Ford B-Max, malý rodinný vůz od automobilky Ford, není výjimkou, a tak se podíváme na to, co potřebujete vědět o autobaterii tohoto konkrétního modelu.

Specifikace autobaterie Ford B-Max

Pro Ford B-Max jsou obvykle používány autobaterie s rozsahem kapacity od 45 Ah do 60 Ah, což závisí na konkrétní verzi vozu a vybavení. Rozsah napětí by měl být kolem 12 V, což je standard pro většinu osobních automobilů. Mnoho Ford B-Max vozů je vybaveno start-stop systémem, což může vyžadovat baterii s vyšší kapacitou, aby bylo zajištěno spolehlivé spouštění motoru při častém vypínání a zapínání.

Životnost autobaterie

Životnost autobaterie Ford B-Max bude záviset na několika faktorech, včetně způsobu jízdy, klimatických podmínek a údržby. V průměru může baterie této třídy vydržet mezi 3 až 5 let, přičemž její kapacita se bude postupně snižovat. Pokud máte zařízení pro kontrolu stavu baterie ve vašem voze, můžete pravidelně sledovat její zdravotní stav a včas se rozhodnout pro její výměnu, než začne selhávat.

Výměna autobaterie Ford B-Max

Když dojde k potřebě výměny autobaterie Ford B-Max, můžete postupovat následujícím způsobem:

  1. Bezpečnostní opatření: Nejprve zajistěte, aby vozidlo bylo vypnuto a klíč odpojen. Ochranné brýle a rukavice jsou také doporučeny pro ochranu před možnými kyselinami z baterie.
  2. Odemkněte kapotu a najděte baterii: Otevřete kapotu vozu a najděte autobaterii. Ujistěte se, že víte, kde jsou umístěny svorky pro pozitivní a negativní póly.
  3. Odemkněte svorky: Nejprve odpojte kabel s negativním pólem (černý kabel) a pak kabel s pozitivním pólem (červený kabel). Vždy odpojujte negativní kabel první, abyste minimalizovali riziko zkratu.
  4. Odemkněte baterii: Baterii můžete odstranit z držáku nebo upínacího mechanismu. Obvykle jsou upevněny pomocí svorníků nebo držáků, které lze jednoduše odšroubovat nebo odpojit.
  5. Nainstalujte novou baterii: Novou baterii nainstalujte do stejného držáku, ze kterého jste vyjímali starou baterii. Ujistěte se, že je správně umístěná.
  6. Připojte svorky: Nejprve připojte kabel s pozitivním pólem a pak kabel s negativním pólem. Ujistěte se, že jsou svorky pevně připojeny.
  7. Kontrola: Po instalaci nové baterie zkontrolujte, zda je vše správně připojeno a zda není žádný volný kabel. Poté zavřete kapotu a zkontrolujte, zda je pevně uzavřená.
  8. Recyklace staré baterie: Starou autobaterii nikdy nepouštějte do domácího odpadu. Měla by být vrácena na recyklaci do autorizovaného místa pro sběr starých baterií.

Výměna autobaterie by měla být provedena s pečlivostí a může být prováděna i profesionálním servisem, pokud se necítíte jistí. Mít funkční autobaterii je klíčové pro spolehlivý provoz vašeho Ford B-Max, a proto byste měli věnovat pozornost jejímu stavu a včas ji vyměnit, když začne ztrácet kapacitu nebo selhávat.
Ford B-Max Titanium – Frontansicht, 22. Februar 2014, Ratingen

Autor příspěvku: toner